תחרות בחיבור בעיות שחמט למתחילים 2021

פז עינת

 

קובץ התחרות ב PDF

האיגוד לקומפוזיציה שחמטית בישראל מכריז על תחרות בחיבור בעיות שחמט למחברים מתחילים. התחרות פתוחה לכל מי שעדיין לא חיבר בעיות שחמט או שמחשיב את עצמו כמחבר מתחיל, ללא מגבלת גיל.

·       סוג הבעיות: מט רגיל ב-2 מסעים או מט עזר ב-2 מסעים. המחברים רשאים לבחור את סוג הבעיות שהם רוצים לחבר. אין מגבלה לכמות הבעיות אותן אפשר לשלוח לתחרות.

·       נושא: הבעיות חייבות להראות לפחות שתי כפיתות עצמיות ושתי סגירות עצמיות.

-        בבעיות מט ב-2: לפחות שני וריאנטים בהן השחור מבצע סגירות העצמיות. בכל וריאנט מט שונה. הכפיתות העצמיות יתבצעו על ידי השחור ויהיו לפחות שני וריאנטים בהם הלבן מנצל את הכפיתה למט מט – מט-כפיתה. הכפיתות יכולות להיות ישירות או עקיפות (כמו בחצי כפיתה).

-        בבעיות מט עזר: צריכים להיות לפחות שני פתרונים (תאומים אפשריים). בכל פתרון יבצע השחור סגירה עצמית אחת וכפיתה עצמית אחת. המט חייב לנצל את הכפיתה – מט-כפיתה.

·       בהמשך תוכלו למצוא מבחר של דוגמאות לנושא במט ב-2 ובמט עזר ב-2. המסעים המבצעים את הנושא, המסעים התמטיים, מודגשים.

·       כל מי שישלח בעיה לתחרות יקבל הנחיה ועזרה לפי לצורך.

·       נא לשלוח את הבעיות אל פז עינת paz@pazeinat.com מועד אחרון למשלוח: 31 בדצמבר 2021

 

הדרכה

1. איך מחברים בעיות: המדריך הזה לוקח אתכם צעד אחר צעד בדרך מרעיון התחלתי קטן ועד לבעיה גמורה. במדריך נראה איך נבנית בעיית מט בשני מסעים ואחר כך בעיית מט עזר בשני מסעים.

2. מדריך לשימוש בתוכנה לבדיקה של בעיות שחמט: המדריך כולל כל מה שאתם צריכים לדעת על שימוש בתוכנות החופשיות Fancy ו-Popeye הפועלות ביחד ומהוות כלי עזר חשוב ביותר בתהליך חיבור הבעיות.